Blog

Czy warto zdecydować się na ulotki reklamowe?

19 listopada, 2020
Czy warto zdecydować się na ulotki reklamowe?

Mimo nieustannie rosnącej popularności reklam zamieszczanych w Internecie – na stronach internetowych, czy w mediach społecznościowych, coraz więcej osób wraca do tradycyjnej formy reklamy. Nic dziwnego, wciąż odgrywa ona bardzo ważną rolę. Jedną z nich są ulotki reklamowe, które wykorzystywane są w marketingu od wielu lat. W ostatnim czasie coraz więcej firm wykorzystuje ulotki w celu zareklamowania swoich produktów i usług, a także poszerzenia świadomości marki. Czy są one skuteczne i warto po nie sięgnąć?

Skuteczność ulotek

Coraz więcej Internautów zaczyna być zmęczona ciągle pojawiającymi się, wszechobecnymi reklamami. Aby uniknąć tego problemu, ściągają oni łatwo dostępne rozszerzenia do przeglądarek, które od razu blokują wyświetlane reklamy. To sprawia, że nie są one w stanie się ukazać, a co za tym idzie, nie dociera komunikat do potencjalnych odbiorców. Inaczej jest w przypadku ulotek, które zazwyczaj wręczane są do ręki lub leżą w przychodniach, salonach  fryzjerskich, agencjach reklamowych, biurach, siłowniach i wielu miejscach publicznych. Ulotkę zazwyczaj przeglądamy z ciekawości lub podczas oczekiwania na daną usługę. Jeśli na ulotce zostanie umieszczony kreatywny i estetyczny projekt graficzny, ciekawe opisy produktów lub usług, a także interesujące promocje to istnieje bardzo duża szansa, że odbiorca skorzysta z przedstawionej mu oferty. Podczas projektowania ulotki należy więc pamiętać, aby reklama była atrakcyjna wizualnie. Należy pamiętać o wyborze określonej czcionki, kolorów, grafiki, zdjęć, stylu ulotki i dopasowaniu tych wszystkich elementów do danej działalności lub branży.

Zalety ulotek reklamowych

Dodatkowymi atutami ulotek reklamowych są:

  • atrakcyjna cena – jest ona stosunkowo niska w porównaniu do innych form reklamy,
  • łatwe dotarcie do dużej liczby osób – rozdając ulotki przechodniom i zostawiając je w miejscach publicznych lub skrzynkach możemy dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów,
  • poszerzanie świadomości marki – dzięki ulotkom nasza firma może zdobyć dużą popularność,
  • szybki dostęp do dużych nakładów – korzystając z usług drukarni, możemy uzyskać ulotki w ogromnym nakładzie w atrakcyjnej cenie.

Szukasz firmy, która zaprojektuje i wydrukuje ulotki reklamowe? Sprawdź ofertę drukarni IcomPrint!