Blog

Co to jest druk DTG?

29 października, 2020
Co to jest druk DTG?

Co to jest druk DTG? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Druk DTG pochodzi z języka ang. Direct to Garment i oznacza “druk bezpośredni”. Jest to technika druku cyfrowego, która opiera się na nanoszeniu na tkaninę głowicą drukarki plotera lub innej maszyny, kropek w kolorach CMYK (zbiór czterech elementarnych  kolorów farb drukarskich wykorzystywanych zazwyczaj w druku wielobarwnym w poligrafii i metodach pokrewnych: atramenty, tonery i inne materiały barwiące w drukarkach komputerowych, kserokopiarkach itd.). Druk bezpośredni charakteryzuje się fotograficzną precyzją obrazu.  Wszelkie nadruki na bawełnie są nie tylko dokładne i niezwykle estetyczne, ale również pozbawione efektu sztywności. Nie zawierają również obramowań i konturów. Nadruki są odporne na pranie i prasowanie, dzięki czemu wysoką jakość zachowują naprawdę długo.

Druk bezpośredni, a sitodruk

DTG od sitodruku różni się przede wszystkim tym, że jest bardziej nowoczesną metodą. Zyskała na popularności przede wszystkim dzięki wysokiej jakości, efektywności w niskich cenach. Za pośrednictwem DTG można w sposób ekonomiczny stworzyć nadruki w bardzo małej ilości. Sitodruk wiąże się z tworzeniem matrycy i wysokimi kosztami. Różnica widoczna jest również w jakości nadruku – druk DTG opiera się na znacznie większej palecie kolorów i cieszy się większą trwałością niż sitodruk.

Główne zalety DTG

Głównymi zaletami druku DTG jest:

  • Brak kosztów w związku z przygotowaniem szablonu druku,
  • Najwyższa jakość nadruków w niskiej cenie,
  • Wykonywanie nadruków na różnych materiałach bez bezpośredniego kontaktu głowicy z podłożem, dzięki czemu można dokładniej odwzorować obraz.

Szukasz drukarni zajmującej się tworzeniem nadruków DTG? Sprawdź ofertę drukarni IcomPrint! Masz pytania? Zadzwoń: +48 575 079 600